آخرین اخبار : 

افتتاحیه شب های شعر تهران + نخستین”ماه شعر”آفتابگردانها

jashn hemagani

به گزارش آگه نیوز جلسه افتتاحیه شب های شعر تهران با حضور شاعران و علاقمندان برگزار شد.

این مراسم با اجرا و کارشناسی حسن صنوبری برگزار گردید و پس از وی شاعران جوان به شعر خوانی پرداختند.

صنوبری در این مراسم ضمن بیان هدف برگزاری این جلسه افزود: این جلسه محفل شعری و پاتوق ادبی است که به صورت موضوعی به سراغ شعر و ادبیات معاصر خواهد رفت.

shab sher
وی در ادامه سخنان خود به بیان موضوعات انتخابی برای جلسات آینده پرداخت و آنها را معرفی کرد و از شاعران خواست باتوجه به این موضوعات خود را برای جلسات بعدی آماده کنند.

صنوبری در انتهای صحبت های خود به برنامه معرفی و رونمایی از کتاب های شاعران معاصر و جوان در جلسات آینده اشاره کرد که با استقبال شرکت کنندکان مواجه شد.

شب های شعر تهران دو هفته یک بار روز های سه شنبه در کافه  کراسه برگزار میشود و حضور برای علاقمندان آزاد است.

 

جلسه دوم از سری میزگرد های بوطیقا، این هفته با بررسی کتاب”جشن همگانی” اثر مجید قیصری برگزار شد.

این جلسه با حضور ابراهیم اکبری دیزگاه، سیدمحمدحسینی، علی‌اصغر عزتی‌پاک، محمدقائم خانی و نویسنده‌ی اثر در محل موسسه شهرستان ادب برگزار گردید.

سید محمد حسینی در مورد این اثر گفت: در این کتاب نویسنده دارد سلوک رفتاری و زندگی خودش را ترسیم می‌کند و برایش اهمیتی ندارد که من مخاطب چطور با این متن مواجه می‌شوم.

jashn

در ادامه این جلسه اکبری دیزگاه گفت: در این مجموعه حضور زبان ساده و بسیار شفاف است که از آن خیلی لذت برم. البته این شفافیت به خود داستان‌ها هم برمی‌گردد. داستان ها با اینکه تجربی اند اما شفاف هستنتد و این امر باعث میشود خواننده گیج نشود و این بسیار ارزشمند است.

در انتهای این جلسه قیصری نویسنده کتاب جشن همگانی گفت: انتقاد هایی که دوستان اشاره کردند درست است و من هم قصد نداشتم اینگونه داستان ها را کنار هم بچینم اما خواست ناشر اینگونه بود و من هم تصمیم گرفتم فضای جدید را در چاپ این کتاب تجربه کنم.

 

نخستین محفل شعرخوانی ماه شعر در محل موسسه شهرستان ادب برگزار شد.

ماه شعر محفلی است ویژه شاعران شرکت‌کننده در دوره‌های مختلف آموزش شعر جوان «آفتابگردانها» که با شعر خوانی آفتابگردانها برگزار میشود.

این مراسم با اجرای میلاد عرفانپور آغاز شد و وی برنامه را با شعری از سیدمحمدمهدی شفیعی که در دوره اول آفتاب‌گردان‌ها حضور داشت شروع کرد.
در ادامه نیز الهه صابر، حسن خسروی‌وقار و محمدعلی درریز به شعر خوانی پرداختند.

maj sher

محمدعلی بهمنی مهمان ویژه شاعران جوان در اولین جلسه از ماه شعر بود.
بهمنی ضمن ابراز خوشحالی از این دورهمی گفت: همیشه از نگاه کاشفِ جوانان شرکت‌کننده در آفتاب‌گردان‌ها انرژی گرفته‌ام و معتقدم که همین جوانان آغازگر شعر آینده ایران خواهند بود.

پس از سخنان بهمنی شاعران دیگری از دوره های مختلف آقتابگردانها به شعر خوانی پرداختند.

این مراسم به صورت ماهانه در موسسه شهرستان ادب برگزار میشود.

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *