آخرین اخبار : 

نخستین جلسه نگاهی به داستان کوتاه ایران

001

به گزارش آگه نیوز نخستین جلسه از دوره آموزشی “نگاهی به داستان کوتاه ایران” برگزار شد.

این دوره با تدریس مجید قیصری در محل موسسه شهرستان ادب برگزار میشود.

در اولین جلسه از نگاهی به داستان کوتاه ایران داستان دوستی خاله خرسه اثر محمدعلی جمالزاده توسط علی اصغر عزتی پاک نقد و بررسی شد.
عزتی پاک در مورد جمالزاده اینگونه گفت که وی جایگاه مهمی در ادبیات مدرن دارد و دموکراسی ادبی را در متن هایش دنبال میکند.

002

در ادامه جلسه عزتی پاک مفصلا به بررسی و نقد دوستی خاله خرسه پرداخت و در انتهای سخنان خود اینگونه گفت: بیان تصویری، فضاسازی و توصیف‌های تازه و غیر کلیشه‌ای و متنوع از موضوع واحد از دستاورد های جمالزاده است که برای نویسندگان آورده است و راه جدیدی را پیش روی آنها باز کرده است.

 

همچنین دومین جلسه از نشست شب های شعر تهران برگزار گشت.

مهمان ویژه این نشست مرتضی امیری اسفندقه بود.

موضوع شعر این جلسه از شب های شعر تهران اشعار عاشورایی بود و حسن صنوبری در ابتدای جلسه از شعر عاشورایی دیروز تا امروز گزارشی را ارائه کرد.
در ادامه صنوبری به ویژگی های شعری و تفکر ادبی امیری اسفندقه پرداخت و افزود اسفندقه از پیشگامان شعر عاشورایی بود و آثار فاخر علیرضا قزوه و محمدعلی معلم پس از شعر امیری اسفندقه بوده اند.

002

در ادامه جلسه مرتضی امیری اسفندقه که مهمان ویژه این نشست بود ضمن تشکر از صنوبری به تاریخ شعر عاشورایی پرداخت و گفت : در دورانی که جو خفقان جامعه ادبی را فراگرفته بود شاعرانی چون “کسایی مروزی” در قرن چهارم با سرایش اشعاری از عاشورا این مکتب را زنده کردند و امروزه ما وام دار آنها هستیم.

در ادامه این برنامه اسفندقه به خواندن شعر هایش برای حاضران پرداخت و پس از وی دو تن از شاعران جوان شعر های عاشورایی خود را خواندند و امیری اسفندقه به نقد اشعار شاعران جوان پرداخت.

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *