آخرین اخبار : 

دومین نشست ازدواج در عصر یخبندان

دومین همایش «ازدواج در عصر یخبندان؛ فرصتی برای مجردها» با سخنرانی دکتر قاسمی، کارشناس و مشاور خانواده و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا زائری در مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با حضور جمعی از کارشناسان خانواده و تعدادی از دختران و پسران جوان برگزار شد دکتر قاسمی، کارشناس مسائل خانواده، طی سخنانی بر لزوم توجه خانواده ها و عموم مردم جامعه نسبت به موضوع ازدواج جوانان تاکید کرد و گفت: تمایل به تشکیل خانواده به صورت فطری در وجود هر انسانی قرار داده شده و دستورات دین مبین اسلام در خصوص ازدواج بر اساس همین نیاز فطری و طبیعی انسان تبیین شده است.

در ادامه نشست «ازدواج در عصر یخبندان» حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا زائری، مدیر مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه)، طی سخنانی بر لزوم توجه خانواده‌ها و مشاوران نسبت به امر ازدواج جوانان تاکید کرد و اظهار داشت: در گذشته، دختران و پسران جوان شیوه صحیح ارتباط با همسر، تربیت فرزند و سایر مهارت های زندگی را درون خانواده و در تعامل با بزرگترها از جمله پدربزرگ ها و مادربزرگ ها می آموختند، در حالیکه چنین فرصتی برای جوانان امروز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: لازم است که خانواده ها توجه بیشتری نسبت به امر ازدواج جوانان خود داشته باشند و در عین حال مشاوران خانواده و مسئولان فرهنگی نیز خانواده ها را در این امر یاری کنند.

مدیر مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر، با بیان اینکه افزایش سن ازدواج در جامعه ما ریشه در خلاءها و مسائل فرهنگی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج در میان جوانان آن است که امکان پیدا کردن همسر مناسب برای جوانان وجود ندارد که این امر در مسائل فرهنگی و معضلات اجتماعی ریشه دارد و این امور باید مورد بحث و بررسی کارشناسان قرار گیرد.

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *