آخرین اخبار : 

راه اندازی مرکز پژوهشی سبک زندگی اسلامی در بجنورد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد از راه اندازی مرکز پژوهشی سبک زندگی اسلامی در بجنورد خبر داد.

به گزارش «سبک زندگی اسلامی» به نقل از رسا، «حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی» از راه اندازی مرکز پژوهشی سبک زندگی اسلامی در بجنورد خبر داد و گفت: رهبر معظم انقلاب موضوع سبک زندگی اسلامی و تلاش برای احیا و اجرای آن در جامعه را نخستین بار در سفر به خراسان شمالی مطرح کردند به همین دلیل نیز از این استان انتظار ویژه ای برای اجرایی کردن این فرمان رهبری می‌رود.

وی اضافه کرد: در این راستا به زودی مرکز پژوهشی سبک زندگی اسلامی در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی راه اندازی می‌شود تا اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب و دانشجویان علاقه‌مند، برای انجام کارهای پژوهشی با این مرکز همکاری داشته باشند و حمایت شوند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از برکات سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی در زمینه حوزه های علمیه، آغاز تدریس سطوح عالی حوزه در استان بود، خاطرنشان کرد: بعد از سفر رهبری و تأکید معظم له مبنی بر اینکه این استان ظرفیت داشتن حوزه علمیه ای با سطوح عالی را دارد، مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه ای بجنورد با هدف تدریس سطح سه حوزه علمیه و تربیت تخصصی طلاب در رشته‌هایی از جمله کلام و علوم قرآنی راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه در آینده بر تعداد رشته‌ها و طلاب این مدرسه علمیه تخصصی افزوده شده و در واقع همین مدرسه مقدمه راه اندازی حوزه علمیه جامع مورد نظر رهبر معظم انقلاب در استان است.

گفتنی است، در سال تحصیلی جاری در مجموع هزار و ۴۰۰ طلبه خواهر و برادر در ۱۵ حوزه علمیه شهرستان‌های مختلف این استان شامل ۹ مدرسه علمیه ویژه برادران و شش مدرسه علمیه ویژه خواهران در سطوح یک، دو و سه مشغول تحصیل علوم دینی هستند.
 

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *