آخرین اخبار : 

آغاز دومین دوره آموزش مجازی «سال اولی» ویژه دانشجویان جدیدالورود

مدیر آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دوره آموزش مجازی ویژه دانشجویان جدیدالورود در دو بخش «سبک زندگی دانشجویی» و «دانستنی‌های ترم اولی» کار خود را آغاز کرد.

به گزارش «سبک زندگی اسلامی» به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دوره آموزش مجازی ویژه دانشجویان جدیدالورود در دو بخش «سبک زندگی دانشجویی» و «دانستنی‌های ترم اولی» کار خود را آغاز کرد.

به گفته «مرتضی فاضلی» این دوره در ۵ بخش «گزیده‌ای از درس انسان موفق»، «سبک زندگی دانشجویی»، «مدیریت روابط»، «دانستنی‌های ترم اولی» و «آشنایی با حقوق دانشجویی» ویژه دانشجویان سال اولی بر روی پایگاه آموزش‌های مجازی دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارائه شده است.

وی در ادامه افزود: دانشجویان جدید به محض ورود به عرصه دانشگاه، با سؤالات و ابهامات متعددی در ذهنشان مواجه می‌شوند. پاسخگویی به این سؤالات و رفع ابهامات و آگاه‌سازی آن‌ها نسبت به فرصت‌ها و تهدیدات محیط دانشگاه به دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه می‌شوند می‌تواند به حضور سازنده، بانشاط و فعالیت‌های موثر آن‌ها کمک کند.

فاضلی تأکید کرد: دانشجویان ورودی جدید نیاز دارند تا یک سری از مهارت‌ها و توانمندی‌ها را متناسب با محیط خوابگاه و دانشکده کسب کنند. به عنوان مثال شیوه‌های ارتباطات اجتماعی مؤثر، سازگاری و تفاهم با هم‌اتاقی‌ها، مدیریت تعارض، شیوه‌‌های مدیریت عواطف و احساسات و غیره موضوعاتی هستند که دانشجویان جدید با دور شدن و فاصله گرفتن از محیط خانواده نیازمند آموزش و مهارت افزایی هستند.

وی همچنین درباره محتوای این دوره آموزشی گفت: در بخش اول که تحت عنوان «گزیده ای از درس انسان موفق» ارائه شده است، سرفصل‌هایی همچون: «آشنایی با موانع عدم تحول»، «زدودن بهانه های عدم موفقیت» و «فرافکنی در عدم موفقیت‌ها چیست و شناخت بهتر توانمندی‌ها و قابلیت‌ها».البته ادامه این درس جالب با عنوان انسان موفق می‌تواند توسط دانشجویان علاقه‌مند در سامانه ادامه یابد.

در بخش دوم با عنوان «سبک زندگی دانشجویی» سرفصل‌های «هویت و مهارت‌های دانشجویی»، «زندگی دانشجویی»، «آشنایی با فعالیت‌های دانشجویی» به دانشجویان و علاقمندان ارائه می‌شود. همچنین در بخش سوم با عنوان «مدیریت روابط»، موضوعات مهمی چون برقراری ارتباط در فضای دانشگاهی ازجمله روابط دختران و پسران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فاضلی ادامه داد: در این دوره از آموزش‌های مجازی از اساتید برجسته، صاحب‌نظر و آشنا به محیط‌های دانشگاهی استفاده شده و درس‌های این استادان با استفاده از بهترین و بروزترین فناوری‌های آموزش الکترونیکی تبدیل به دروس مجازی شده است.

مدیر آموزش‌های‌ فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به بخش‌های مختلف این دوره آموزشی گفت: دانشجویان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آموزش‌های مجازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به آدرس www.un.nahad.ir ضمن ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات و دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به مطالعه و گذراندن سرفصل‌های آموزشی مربوط به این طرح اقدام کنند.

گواهینامه آموزشی پایان دوره از سوی مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاهیان نهاد مقام معظم رهبری، اهدای جوایز و هدایای متنوع از جمله سفرهای زیارتی، تبلت، تلفن هوشمند و دیگر هدایای نفیس فرهنگی از مزایای حضور در این دوره به شمار می‌رود.
 

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *