آخرین اخبار : 

رو نمایی از فلش کارت‌های آموزشی «حکیم یار»

مجموعه فلش کارت‌های آموزشی «حکیم‌یار» با هدف آموزش پیام‌های طب سنتی ایرانی ویژه گروه سنی کودکان ۵ تا ۱۱ سال در مراسمی رونمایی شد.

به گزارش «سبک زندگی اسلامی» به نقل از «تسنیم» معاون طب سنتی در این مراسم اظهار داشت: این مجموعه آمورشی با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران و با هدف آموزش سبک زندگی سالم بر اساس آموزه‌های طب سنتی به کودکان تهیه و تولید شده است.

به گفته «محمود خدادوست» بیشترین پیام طب سنتی ایرانی، حفظ تندرستی و اصلاح سبک زندگی است و امروزه بار بیماری‌های مزمن در کشور بسیار قابل توجه است و طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت مهم‌ترین علت بسیاری از مشکلات بیماری‌های مزمن و غیر واگیر سبک زندگی نادرست است.

وی با تاکید بر اینکه باید آموزش و اصلاح سبک زندگی را از سنین پایین شروع کنیم گفت: مجموع فلش کارت‌های آموزشی «حکیم‌یار» به زبان ساده سبک زندگی سالم را بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایران و آموزه‌های اسلامی ترویج می‌دهد.

معاون طب سنتی اظهار کرد: امیدواریم با گنجاندن این آموزش‌ها در سیستم شبکه‌های بهداشتی درمانی کشور، آموزش‌های بلوک‌های بهورزی و نیز در کتاب‌های مدارس بتوانیم به اصلاح سبک زندگی مردم بر اساس آموزه‌های طب ایرانی و اسلامی و آموزه‌های اسلامی و ایرانی کمک کنیم.

مسئول کارگروه ادغام طب سنتی ایرانی، اسلامی نیز با بیان اینکه آموزه‌های طب سنتی ایران در دسترس و قابل انجام بوده و ریشه در باورهای فرهنگی مردم ایران دارد، تأکید کرد: آموزه های طب سنتی می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌‌های غیر واگیر بسیار مؤثر باشد.

«مریم ایرانزاد» در ادامه افزود: با توجه به این که رفتارهای تغذیه‌ای از تجارب دوران کودکی شکل می‌گیرد، تصمیم گرفتیم بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایران، پیام‌هایی را برای اصلاح رفتارهای تغذیه‌ای در قالب فلش کارت‌هایی جذاب برای گروه سنی کودک طراحی کنیم.

مسئول کارگروه ادغام طب سنتی ایرانی، اسلامی گفت: مجموعه فلش کارت‌های آموزشی «حکیم‌یار» از محصولات فرهنگی انجمن علمی طب سنتی است و با همکاری چند تن از متخصصین طب سنتی دکتر «سروش زاده» و دکتر «معینی» برای کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال و به صورت شخصیت‌های کارتونی و جذاب طراحی شده است.

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *