آخرین اخبار : 

استقبال چشمگیر زنان مالزی از نمایشگاه بین‌المللی حجاب

دومین نمایشگاه بین‌المللی حجاب مالزی، از روز جمعه در مرکز تجارت جهانی «پوترا» آغاز به کار کرد.

به گزارش «سبک زندگی اسلامی» به نقل از ایرنا، این نمایشگاه برای دومین سال متوالی، در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و امسال شاهد شرکت تولیدکنندگان پوشاک اسلامی زنانه از دیگر کشورهای جهان است.

در این دوره از نمایشگاه حجاب کوالالامپور، علاوه بر شرکت‌های مالزیایی، نمایندگانی از کشورهای اندونزی، تایلند، هلند، برونئی، اندونزی، انگلستان، ترکیه و امارات متحده عربی حضور دارند و در ۲۵۰ غرفه از کشورهای شرکت کننده، محصولات خود را در معرض دید زنان و دختران مالایی قرار داده‌اند.

در بخشی از این نمایشگاه برخی از هنرمندان مالزیایی که پیش از این حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کردند، اما به دلایل مختلف گزینه حجاب اسلامی را انتخاب کرده‌اند، به بیان تجربه های خود پیش و پس از این دوران می‌پردازند.

نمایشگاه بین‌المللی حجاب کوالالامپور سال گذشته برای نخستین بار برگزار شد و طی سه روز ۱۲۰ هزار نفر از آن دیدن کردند و در مجموع حدود شش میلیون رینگیت (یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار) پوشاک و محصولات مربوط به حجاب بانوان در آن به فروش رسید.

«سونارتی» از موسسه «زنان بهشت» که برگزاری این نمایشگاه را بر عهده دارد، پیش بینی کرد در این دوره حدود ۲۰۰ هزار نفر از علاقه‌مندان از غرفه کشورهای مختلف دیدن کنند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد در این نمایشگاه سه روزه که تا پایان روز یکشنبه ادامه دارد، حدود هفت میلیون رینگیت (دو میلیون دلار) محصولات مرتبط با حجاب بانوان در آستانه ماه مبارک رمضان به فروش برسد.

به گفته سونارتی، بیش از ۷۰ درصد محصولات ارائه شده در نمایشگاه بین‌المللی حجاب مالزی تولید داخل این کشور است و ۳۰ دیگر نیز از کشورهای مختلف از جمله ایران، امارات، اندونزی و تایلند وارد می‌شود.

برگزاری شو لباس اسلامی نیز از دیگر بخش‌های نمایشگاه حجاب مالزی است و در آن گروه‌هایی از مالزی، امارات متحده عربی، هند و دیگر کشورها شرکت دارند.

حجاب سنتی مالزی که به طور معمول در این کشور رعایت می‌شود، برگرفته از آموزه های اسلامی و فرهنگ این کشور است. اگر چه در برخی از مناطق مالزی به ویژه ایالت‌های ترنگانو و کلانتان استفاده از نقاب و لباس عربی در بین زنان و مردان رایج شده است.

این موسسه هفته گذشته نیز در برونئی میزبان زنان مسلمان این کشور بود و سال آینده در دبی و لندن نمایشگاه حجاب برگزار می‌کند.
در نمایشگاه حجاب مالزی بیشتر زنان به دنبال لباس‌هایی بودند که بر اساس فرهنگ این کشور جنوب شرق آسیا تولید شده است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه فرهنگ سازی در زمینه حجاب اسلامی با در نظر گرفتن عنصر زیبایی در حجاب بانوان اعلام شده است.

این نمایشگاه باعث جذب بسیاری از زنان غیرمسلمان نژاد چینی نیز شده بود که در پی لباس‌های اسلامی برای خود بودند. کارشناسان تنوع در رنگ و زیبایی را دلیل گرایش غیر مسلمانان مالزی به سمت لباس‌های اسلامی در مالزی می‌دانند.

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *