آخرین اخبار : 

موسسه طلوع

انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی دارد و رشد و تعالی آن از رهگذر تعمیق معرفت دینی، ایمان روشن بینانه و بصیرت سیاسی و فرهنگی می گذرد. متاسفانه نهادهای رسمی متولی دانش و فرهنگ با مصائب نظری بسیاری دست به گریبان اند. فراوانی منابع دست چندم و ترجمه ای و ناکافی و حضور اساتیدی که به طور کامل و یا نسبی به گفتمان سکولار غرب تعهد دارند، همچنین گرایشهای پوزیتویستی و لیبرالیستی در عرصه های علمی و فرهنگی باعث شده تا همواره دانشجویان نخبه که دغدغه های فرهنگی و تاریخی خاصی دارند به مطالعات جنبی تمایل پیدا کنند.
انقلاب اسلامی ایران با دورنمای ایجاد تمدن اسلامی داعیه رهایی از سیطره تفکر و فرهنگ غرب و پی ریزی نوع جدیدی از اندیشیدن و زیستن را با الهام از مبانی اسلامی داشته است. این جریان بی بدیل اقتضا دارد تا دانش پژوهان جوان به عنوان بازوی توانمند فکری، با آگاهی از سیر تاریخی غرب، شناسایی وضعیت فعلی این تمدن، فهم نسبت تمدن اسلامی با این تمدن و واکاوی مؤلفه ها و شئون مدرنیته با یک آگاهی کامل به وضعیت حال حاضر جهان، با تکیه بر مبانی اسلامی گشایش دهنده راه تفکر آینده باشند.
موسسه فرهنگی طلوع با برگزاری دوره ی آموزشی «به سوی تمدن اسلامی» دغدغه ی اصیل انقلاب اسلامی را در گذر از غربزدگی فکری و فرهنگی و تفکر در امکان های تحقق تمدن اسلامی پیگیری می کند؛ دسترسی به اساتید و نخبگان را برای جوانان متعهد به آرمان انقلاب اسلامی آسانتر کرده و آنها را در ترویج و تعمیق گفتمان اصیل انقلاب یاری خواهد کرد

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *