آخرین اخبار : 

موسسه فرهنگی هنری مشعر

موسسه فرهنگی هنری مشعردر تاریخ ۳-۴-۱۳۸۱ هجری شمسی در محل ساختمان حج و زیارت زیر نظر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت به شماره ثبت ۱۴۰۷۵   تاسیس گردید . و با مدیریت آقای مهدی همایونفر در راه اعتلای خدمات فرهنگی در زمینه های پژوهشی ، تحقیقی ،   چاپ و نشر هرگونه کتب ، نشریه و بروشور و انجام کلیه امورات سمعی و بصری ، تولید لوح های فشرده و فیلم های آموزشی و مولتی مدیا در رابطه با موضوع حج و زیارت به طور مستقیم و غیر مستقیم فعالیت خود را آغاز کرد .

این موسسه با دراختیار داشتن امکانات سمعی و بصری ، چاپخانه و فرو شگاه های مختلف در سطح کشور از موقعیت ارزنده ای برخوردار ، و سهم عمده ای از چاپ و انتشار، تولید لوح های فشرده و پخش کتاب با موضوعات مرتبط با حج و زیارت را در اختیار دارد .

موسسه فرهنگی هنری مشعر مجموعه ای است که در طول چندین سال گذشته از تجربیات ارزنده ای برخوردار بوده و با وجود سابقه نسبتا اندک خود خدمات ارزشمندی در جهت نشر و توسعه فرهنگ حج و معارف دینی در ابعاد گوناگون فقهی ، تاریخی ، عرفانی ، سیاسی و اجنماعی آن وعتبات عالیات و اماکن متبرکه سوریه و نیز بازکاوی و تجدید  چاپ آثار پیشین بوجود آورده است و در راه خدمت به فرهنگ و آئین دینی و مذهبی عزم خود را جزم نموده ، و هیچ هدفی را والاتر و مهمتراز کمک به اعتلای فرهنگ ناب اسلامی نمی داند .

اولین آثار منتشر شده موسسه مشعر کتب مناسک حج بود که با  استقبال حجاج و زائران بیت الله الحرام و حرم نبوی مواجه شد و این خود نوید بخش این پیام بود که دست اندرکاران موسسه با ایجاد یک تعامل عالی و منحصر بفرد در زمانی خاص ، مخاطبان خویش را یافته و باید خود را آماده و مهیای ارائه آثار ارزشمندی در کتب گوناگون باشد.

پس از آن موسسه با انتشار کتب قرآن و تفسیر  ، آداب اخلاق ، اسرار و معارف حج ، احکام و مناسک ، اعتقادات ، آثار تاریخی ، ادعیه و زیارات ، سفرنامه ها و خاطرات ، شعر و ادب ، آلبوم مصوّر ، نشریات امور داخلی حج و آثار متفرقه به زبان های رایج دنیا  به فعالیت خود ادامه داده و نکته قابل توجه این بود که آثار ارائه شده هر روز نسبت به گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار و پرمحتوا تر می شد و مهمتر اینکه موسسه سعی در تعامل بین نویسنده ، مترجم و محقق را با ناشر در راستای موارد قانونی و تنظیم قراردادهای حقوقی ، مشخص و نمایان نمود.

با تداوم فعالیت های فرهنگی هنری موسسه در مدت ۸ سال از آغاز تاکنون بالغ بر۶۵۴ عنوان کتاب چاپ و تولید شده است که از لحاظ کمّی و کیفی در این راستا رکورد دار چاپ کتب احکام و مناسک  در صنعت چاپ و نشر کتاب در سطح کشور می باشد ، و همچنین بالغ بر ۴۲  عنوان CD  علمی ، آموزشی با عناوین گوناگون در اختیار زائرین و علاقه مندان قرار گرفته است.

وب سایت :

http://www.mashar-haj.com

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *