آخرین اخبار : 

غرفه رهبر قرآنی در نمایشگاه قرآن کریم

rahbar

به گزارش آگه نیوز غرفه “رهبر قرآنی” نمایی از هفت دهه فعالیت های قرآنی رهبر معظم انقلاب از ۱۲ سالگی تا به امروز در بیست ‌و ‌چهارمین دورۀ نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم میزبان مشتاقان است

این غرفه که وابسته به مؤسسۀ جهادی صهبا است، یکی از جذاب‎ترین غرفه‎های بیست ‌و ‌چهارمین دورۀ نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

123

طرح «رهبر قرآنی» در قالب یک موزه، به شرح زندگی قرآنی مقام معظم رهبری می‎پردازد. در بخش اول این غرفه تصاویری از ارتباط معظم‌له با خانواده‎های شهدا دیده می‌شود که به گفتۀ راوی این غرفه، در هر دیدار، یک قرآن به هر کدام از این خانواده‎ها هدیه داده‎اند. در انتهای این قرآن‌ها نیز دست‎نوشته‎ مرقوم شده رهبر معظم انقلاب دیده می‌شود که برخی از آنها در این بخش از غرفه در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است. از جمله این قرآن‌ها، قرآنی است که مقام معظم رهبری به آرمیتا رضایی‎نژاد، دختر دانشمند هسته‎ای است.
همچنین تصاویری از جلسات قرآنی رهبر انقلاب که از سی سال گذشته تاکنون، در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌کردند، وجود دارد که در این بین تصویر دیدار شهدای منا، یعنی آقایان حسنی کارگر و حسن دانش با معظم له جلوه‎ای خاص به این غرفه بخشیده است.

139504021019076677969754

بخش دوم غرفه، مربوط به فعالیت‎های قرآنی مقام معظم رهبری است که از سن ۱۲ سالگی تا دوران رهبری‎شان تصویر شده است. در بین این تصاویر، عکسی از دوران تحصیل ابتدایی رهبر انقلاب که در آن زمان ـ طبق نسخۀ خطی ایشان ـ به همکلاسی‎های خود قرآن آموزش می‎دادند، جلب توجه می‌کند.
همچنین دستنوشته ایشان بر قرآنی که قبل از انقلاب به مسجد کرامت مشهد که با دست راست‎شان مرقوم فرمودند، نمونه‎هایی دیگر آثار معظم له در این بخش از غرفه است.

123

بخش دیگر غرفه، مربوط به جلسات «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» است. این طرح، سلسله نشست‎های قرآنی مقام معظم رهبری در سال ۵۳ و در ایام ماه مبارک رمضان، در مسجد امام حسن (ع) مشهد است که برای عموم مردم بیان داشتند. محور این سخنرانی‎ها «اصول عقاید اسلامی در قرآن» بود که مؤسسۀ صهبا متن آن را در قالب کتابی به نام «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» چاپ کرده و در این غرفه در معرض دید عموم قرار داده است. جهت خرید این کتاب، برای بازدیدکنندگان این غرفه ۴۰ درصد بن تخفیف در نظر گرفته شده است.

 

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *