آخرین اخبار : 

میزگرد نقش روحانیت در یتیم خانه ایران

123

به گزارش آگه نیوز میزگرد بررسی نقش روحانیت در فیلم یتیم خانه ایران در مؤسسه فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

این میزگرد با حضور حجت الاسلام «نصرالله پژمانفر» رییس کمیسیون فرهنگی مجلس و حجت الاسلام «علی سرلک» دبیر جشنواره روحانیت در قاب سینما هم زمان با سالروز صدور منشور روحانیت توسط امام خمینی(ره) برگزار شد و طی این برنامه کارشناسان به بررسی نقش روحانیت در داستان فیلم یتیم خانه ایران پرداختند.

حجت الاسلام پژمانفر در این برنامه ضمن مرور بند هایی از منشور روحانیت  ، به نکته سنجی دقیق امام خمینی در شناخت و جدا سازی روحانی و روحانی نما پرداختند و در ادامه اضافه کرد که در طول تاریخ همیشه ضربه هایی از جانب روحانی نما ها و روحانیان وابسته به پیکره اسلام وارد شده است و امروز هم این ضربه با تولد گروهک های تکفیری به چشم می خورد .

636233501890402855_Site Ax Frame
وی افزود یتیم خانه به خوبی نبود مرجعیت واحد را به نمایش در آورده و از این نظر کار بی نظیری به حساب می آید . نبود مرجعیت واحد مانع انسجام مردم در مواجهه با جنگ جهانی اول شد و این ضربه سنگینی برای اسلام و ایران در پی داشت . همچنین وحدت ملی در سایه ی مرجعیت واحد محقق میشود و این افتراق بین علما همیشه مایه ی شکست و سرخوردگی مردم در مقابل بیگانگان شده است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی سرلک و همچنین کارشناسان حوزه فیلم به اعلام نظر و بررسی نقش روحانیون حاضر در فیلم و تاثیر آنها در داستان و پیشبرد فیلم پرداختند .

راستی اگر میتونید مطلب رو توی شبکه اجتماعی ها اشتراک بگذارید با این کارتون به پیشرفت ما کمک میکنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *